22 września 2019 Imieniny obchodzą Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz

500 su

1 października 2019 r. wchodzi w życie świadczenie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, które będzie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To dodatkowe wsparcie dla osób, które ponoszą stałe koszty związane z pielęgnacją, rehabilitacją i opieką medyczną.

Ostrowski Oddział ZUS stara się dotrzeć z informacją o świadczeniu do wszystkich zainteresowanych osób. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o publikację na Państwa stronie internetowej na temat świadczenia.

policja.odznaka
Posterunek Policji w Poniecu w okresie od 01.07.2019 roku do 31.12.2019 roku realizuje plany działania priorytetowego mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie dzielnic nr 19, 20 i 21.

Plany obejmują teren w rejonie Parku Miejskiego w Poniecu, teren w rejonie wsi Żytowiecko, oraz teren w rejonie stawów w Dzięczynie. W Parku Miejskim w Poniecu dochodzi do wykroczeń popełnianych przez osoby, które spożywają alkohol, zaśmiecają rejon parku, oraz teren do niego przyległy oraz zakłócają spokój i porządek publiczny. W rejonie wsi Żytowiecko dochodzi do popełniana wykroczeń przez osoby, które nie zachowują należytej staranności przy trzymaniu zwierząt, przede wszystkim psów. Natomiast w rejonie stawów w Dzięczynie dochodzi do popełniana wykroczeń przez osoby, które mimo zakazu wjeżdżają do lasu pojazdami mechanicznymi. Tego rodzaju zachowanie wpływa negatywnie na ocenę społeczeństwa. Z uwagi na powyższe w przypadku ujawnienia, bądź uzyskania informacji o jakichkolwiek nieprawidłowościach proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy z dzielnicowym odpowiedzialnym za dany rejon służbowy. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

ZUSowskie ABC

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego wraz z Biurem Terenowym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gostyniu zapraszają na spotkanie informacyjne.

Spotkanie skierowane jest do osób, które chcą założyć działalność gospodarczą i wszystkich innych zainteresowanych tematyką spotkania.

lecie 2019

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim z terenu Gminy Poniec, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dokonał Burmistrz Ponieca Jacek Widyński. Oprócz jubileuszy 50 lecia pożycia małżeńskiego razem świętowały również pary obchodzące jubileusz 55, 60 i 65 lecia pożycia małżeńskiego.

kinder.2019

Kochani Czytelnicy… i nie tylko! Nasza Biblioteka bierze udział w akcji: „Przerwa na wspólne czytanie” organizowanej przez Kinder Mleczna Kanapka.Pierwsze 50 bibliotek otrzyma 5000 zł na zakup książek do wspólnego czytania z dzieckiem. Dodatkowo 300 bibliotek otrzyma po 2 pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania.

Głosujemy na stronie:
https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/glosowanie

Możesz oddać jeden głos dziennie!
Głosowanie trwa do 4.11.2019.

Liczymy na Was! Wspólnie wygrajmy nowe książki do naszej biblioteki!

II memoriał SPONSORZY

 

W sobotę 21 września w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu odbędzie się II Memoriał Bokserski im. Antoniego Gościańskiego.

kur0666

W dniu 01.09.2019 na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Rawiczu odbyło się coroczne strzelanie o godność Króla Żniwnego Okręgu Leszczyńskiego. Jest to jedno z dwóch strzelań królewskich okręgowych organizowanych przez bractwo, którego członek jest królem z roku poprzedniego.